אגוזים

אמנם אולי כבר ידעתם כמה אגוזים טעימים, אבל אולי לא תהיו מודעים לכמה שהם בריאים. סוגים רבים של אגוזים עמוסים ביתרונות בריאותיים, אך הם גם טובים – עמוסי קלוריות, וכשמדובר באגוזים, שום דבר לא תמיד טוב יותר. אז כנראה הייתי אומר שבהקשר של תזונה בריאה, אכילת כמות טובה של אגוזים תהיה שווה ערך לאכילה של כ- 1.5-2 גרם חלבון ליום. עם זאת, חשוב לשים לב למנות, שכן אגוזים יכולים להיות תוספת טובה לדיאטה שאינה מכילה אותם, והקלוריות באגוזים מצטברות במהירות.

רק שימו לב שאונקיית שקדים אחת מכינה 24 אגוזים, אז צפו במנות שלכם. למידע נוסף על ספירת אונקיות ומנות שוות ערך, כמו גם על הערך התזונתי של אגוזים ואגוזים אחרים, בכתובת ChooseMyPlate.gov.

למטרות סקירה זו

כללנו את המונח "אגוז" בהגדרת מינהל המזון והתרופות האמריקני (FDA). המונח מתייחס למגוון אגוזי עץ כגון שקדים, אגוזי מלך, פיסטוקים, אגוזי פקאן, אגוזי לוז ופקאן. אגוז עץ המאכל הפופולרי ביותר הוא הג'וגלאן, אך אגוזים אכילים אחרים הם אגוזי מלך, תאנה, אגוז מוסקט, רימון, משמש, תפוז ו-וואלה.

אגוזי עץ מסוימים קשורים זה לזה

כולל אגוזי קשיו, פיסטוקים, אגוזי פקאן ואגוזי מלך, אך המונח "אגוז" לא תמיד מתייחס לאגוז עץ. טרינוטים ואנשים אלרגיים בדרך כלל סובלים אותם היטב, ואלרגיה לאגוז עץ לא בהכרח אומר שאדם אחד אלרגי לכל שאר אגוזי העץ. אגוז עץ אינו זהה לאלרגן או לתגובה אלרגית לסוג מסוים של אגוזים, כמו למשל אלרגיה לאגוזים.

בניגוד לאגוזים אחרים במאמר זה

בוטנים שייכים למשפחת הקטניות ואינם אגוזי עץ, אך הם גם שכיחים למדי, ו -30% מהבוטנים – אנשים אלרגיים סובלים גם מאלרגיה לאגוז עץ. בעוד הערמונים נהנים מחברות ב"מועדון האגוזים ", הם אינם כמו רוב האגוזים האחרים מכיוון שהם קלים לאכילה ולא מסוכנים כמו סוגים אחרים של אגוזים. למעשה, אלרגיה לאגוזי עץ אינה אומרת בהכרח שאדם אלרגי לכל הבוטנים, מכיוון שאלרגיות לאגוזי עץ שכיחות למדי, 30-40% עד 50% מכלל האנשים האלרגיים לבוטנים הם אלרגיים לאגוזי עץ.

למרות שהערמונים דלים בשומן

הם בעלי אחוז השומן הכולל הגבוה ביותר, ונעים בין 46% באגוזי קשיו ופיסטוקים ל -76% באגוזי מקדמיה, וכל אגוז מניב 20 – 30 ק"ג. / גרם. יתרה מכך, ראיות עקביות מראות כי כל סוגי האגוזים (כולל אגוזי מלך, שקדים, אגוזי לוז ופקאן, וקשיו) יכולים לקדם עורקים בריאים ורמות כולסטרול אם הם נצרכים כחלק מתזונה מאוזנת, במיוחד אם הם נצרכים במידה. החלפת אגוזים כמו אגוזים וזרעים באגוזים לא מלוחים או אגוזים באגוזים בתוכם היא אחת משתי דרכים להפוך אגוזים לחלק מהתזונה הבריאה שלך. גלה כיצד אגוזי מלך, שקדים ואגוזים אחרים יכולים לעזור בהורדת הכולסטרול ובהורדת רמות הכולסטרול שלך כאשר אוכלים אותם בחלקם או בדגנים מלאים, פירות וירקות, ובשילוב עם מאכלים אחרים.

אם אתה באמת לא יכול פשוט לבחור אחד מהאגוזים האהובים עליך

עיין במכולת המקומית שלך או באינטרנט עבור מגוון אפשרויות. הימצאות מקורות המציעים סוגים רבים של אגוזים למכירה לחצי קילו או בכמויות גדולות היא נוחות שתעריך ברגע שתהיה מודע לכמה הם אגוזים בריאים.

אגוזים שונים מציעים יתרונות בריאותיים שונים

אך האגוזים החשובים ביותר לאנשים עם סוכרת הם ככל הנראה אלו המשפרים את בריאות הלב וכלי הדם. ערמונים (Castanea sativa) שונים מאגוזים נפוצים אחרים בכך שהם מכילים עמילן, הם גם אגוזי עץ ובעלי פרופיל תזונתי שונה. יש אגוזים שמכילים הרבה סוכר (תחשבו על אגוזים מסוכרים ודבש – אגוזים קלויים), אך ישנם אגוזים בריאים רבים שאינם מלוחים ונטולי סוכריות.

למרות שיש אגוזים רבים ארוזים בחומרים מזינים

סוג זה של עיבוד יכול להפחית את היתרונות הבריאותיים של כמה אגוזים. שמן אגוזים הוא גם מקור טוב לחומרים מזינים בריאים, אך חסר בו חלק מהסיבים הנמצאים באגוזים שלמים, כמו סיבים מאגוזים כמו אגוזי מלך, שקדים, אגוזי לוז ופיסטוקים. אם יש לך חולה או לקוח עם אלרגיה לאגוזים, חשוב להימנע ממאכלים המכילים או באים במגע עם אגוזים. מכיוון שאלרגיות לאגוזים עלולות להיות מסכנות חיים, על אנשים שיש להן להימנע מאגוזים ולמצוא מקורות אלטרנטיביים לחלבון.

דלג על אגוזים מעובדים בכבדות וטעמים המכילים הרבה סוכר

מלח או שמן מוקשה. חפש אגוזים קלויים לא מלוחים, יבשים, ודלג על אגוזים מומלחים, קלויים או שמן. אגוזים לא מעובדים קלויים ולא יבשים ניתן למצוא ברוב חנויות המכולת ובחנויות טבע רבות.

דילוג לתוכן