אגוז מלך

האגוז הוא האגוז הנצרך ביותר בעולם ונהנה ממנו כבר למעלה מ- 8000 שנה. זהו אחד האגוזים העתיקים והנפוצים ביותר בצפון אמריקה ובאירופה ומקור חשוב לחלבון, סיבים, ויטמינים, מינרלים ומינרלים. אגוזי מלך אנגליים (Juglans regia), הידועים גם בשם אגוזי מלך פרסיים, הם שני האגוזים הנפוצים ביותר והשניים הפופולריים ביותר.

להטוטנים גדולים (20

45 ס"מ) והאגוזים פורחים בסוף האביב (אפריל) בקליפורניה. האגוז שנקצר בתחילת מאי הוא האגוז הנפוץ ביותר בארצות הברית ואחד הגדולים באירופה ובאסיה. הלוויתן השחור עץ האגוז בדרך כלל כ 1.5 – 2 מ 'ומתנהג כמו כל עץ אחר בסוגו, למעט קליפתו השחורה.

מינים אחרים כוללים את אגוז השחור של קליפורניה

המשמש לעתים קרובות לייצור אגוזי מלך, חמאת אגוזים ומוצרי אגוזים אחרים, כמו גם אגוזים כמו פיסטוקים, שקדים ואגוזי לוז. להטוטנים ניתן לקנות לייצור אגוזים מג'וגלאנס, אך גם מהשוק המקומי ומשווקי האיכרים המקומיים.

נורת האגוז או הקורה משמשת לעתים קרובות באירופה ליצירת קערה או חתיכה אחרת שהופכה. בבריטניה הם נקראים אגוזי מלך כבושים ויש זנים רבים ושונים, כגון שחור, לבן, אדום וחום.

עם אגוזי מלך כפורניר, תוכלו להעיף מבט באגוז ולחסוך הרבה עלויות חומר במקביל.

עץ אגוז משמש לעתים קרובות כעץ גרגירי עדין לרהיטים

חיפויים ושימורים, אך הוא משמש גם לציפוי פורניר, מכיוון שהוא משמש להתחננות בעצים קשים אחרים המשמשים בארצות הברית לייצור רהיטים משובחים. אם אתם מקווים כי אגוזים נראה כמו רהיט איכותי – המיוצר בעלות נוספת של אגוזי מלך כעץ – תוכלו לצפות בקוצר רוח לרהיטי עץ דובדבן. לעתים קרובות משתמשים בעצי אגוז בעבודות עץ משובחות כמו רהיטים וזכוכית, כמו גם בעבודות זכוכית ומתכת.

זהו עץ מושך שקשה

צפוף, צפוף – מגורען ומלוטש לחלק. כמעט כל אגוזי המלך הגדלים בארה"ב (אם כי חלק קטן מהאגוזים גדלים גם במערב התיכון) עשויים אגוזי מלך שחורים, המעובדים בטעמם הגבוה ובעץ האיכותי שלהם. קליפות J – כונרה הן הקשות ביותר מבין קליפות האגוזים ולכן הן בעלות חוזק השבירה הגבוה ביותר. אגוזי מלך שחורים גדלים במגוון אקלים, כמו אקלים טרופי וסובטרופי, טרופי, ממוזג וסובטרופי.

בקירגיזסטן לבדה יש למעלה מ -1.5 מיליון דונם של יערות אגוזים, שם ג'יי רג'יה היא קבוצת העצים הדומיננטית. ישנם יותר מ -1,000 מינים של עצי J-nigra ברחבי העולם, ובאוזבקיסטן לבדה ישנם בסך הכל 2.3 מיליון דונם (מיליון קמ"ר) בקירגיזסטן.

החבר הידוע ביותר בסוג הוא J. regia, זן אגוזים שמקורו במזרח התיכון ובצפון אפריקה. במקור נודע בשם "אגוזי המלך הפרסיים", והוא מכונה גם "אגוז המשימה של קליפורניה".

מיסיונרים ספרדים הביאו לראשונה אגוזי מלך אנגליים (Juglans regia) לקליפורניה במאה ה -17

וייצור אגוזים מסחרי החל באמצע עד סוף המאה ה -19. עצי האגוז הבריאים והמפורסמים ביותר נמצאים בהרי סיירה נבאדה ובעמק סן חואקין בקליפורניה. למרות שהוא גדל באנגליה במשך שנים רבות, הוא גדל כיום באזורים רבים בצפון אמריקה. הוא גדל ברחבי מזרח ארצות הברית ומזרח קנדה, אך לרוב על חופי קליפורניה, ניו מקסיקו, אריזונה, נבאדה, יוטה, קולורדו, איידהו, מונטנה, אורגון וושינגטון.

טעמם של אגוזי המלך האדומים מפתה עוד יותר מזה של הזן האנגלי

מכיוון שהם מכילים יותר שמן ופחות טאנין מריר, וכתוצאה מכך מעדן חמאה ייחודי. אם טעמו של האגוז חזק מדי לחטיף, תוכלו לבחור בזן הקרפטים (אגוז אנגלי). ניתן להשתמש באגוז במגוון דרכים, כמו למשל כחטיף או כחלק מארוחה, אך לרוב משתמשים בו בגלל טעמו האגוזי.

אגוז יפני (J

ailantifolia) דומה לחמאת חמאה אך בעל עלים גדולים יותר (באורך של עד 90 ס"מ). הנייר – כמו העור המכסה את אגוזי המלך – הוא גם אכיל, והזן הנפוץ הנוסף הוא אגוז השחור בקליפורניה, Juglans nigra, המכונה גם אגוזי מלך שחורים. אגוזי מלך הם בדרך כלל חטיף פופולרי, ומבחינת טחון נטול בעלי חיים, אני מעז לומר שהבשר שלהם הוא האהוב עלי ביותר.

אם חלקי האגוז סדוקים, מנוקבים, מוכתמים או שיש להם סימני עובש, עליך לדחות אותם מכיוון שהם אינם בטוחים לאכילה.

במצבים אלה

בשר האגוזים הוא בדרך כלל אכיל, אך יש להסיר את הקליפות בכדי למנוע ירידה באיכותו. לבשר האגוזים במתכון זה לוקח בערך 5-10 דקות לזרוק אותו אם יש לכם את אגוזי המלח במים קרים (NBD) למשך 20 דקות. אתה יכול גם להקציף פסטו אגוזים פשוט עם אגוזי מלך והטעם יחבר אותך מיד. אגוזי מלך בשמן הם אלטרנטיבה טובה לשמן זית או שמנים אחרים שאינם אגוזים והם מצוינים לבישול.

דילוג לתוכן