חימום הבית

מאז האח הצנוע, מערכות החימום הביתיות התפתחו טוב מאוד, ולמרות שהתקדמות טכנולוגית ואפשרויות חדשות הפכו את החימום הביתי ליעיל יותר מתמיד, מספר האפשרויות הקיימות כיום יכול לגרום לבחירת מערכת חימום להיראות מרתיעה. בידיעה שלקוחות יכולים לחסוך יותר כסף על ידי הבנת האופן בו הם משתמשים באנרגיה, וכי בעלי בתים יכולים ללמוד עוד על איזה סוג של מערכת חימום יש להם ואיזה סוג של מערכות קירור עליהם להיות, ריכזנו רשימה של חמשת התנורים הנפוצים ביותר בישראל, כדי לעזור לך לקבוע אם יש לך סוג החימום המתאים לך ולמשפחתך. ריכזתי עבורכם מדריך לחמש אפשרויות החימום הנפוצות ביותר לביתכם, וכן פירוט של כל אחד מהם, יחד עם מידע על כל אחד מהם כמה טיפים להתאמה לביתך.

תלמדו גם כיצד לבחור מערכת חימום חדשה לבית, כמו גם כמה דרכים לשמור על הסקה מרכזית משלכם.

אם אתה חושב לשדרג את מערכת החימום שלך או אפילו רק להזדקק לתחזוקה

עדיף לפנות לקבלן חימום מקצועי בקרבתך, כגון חםחכם – פתרונות חימום מתקדמים. באתר שלנו תוכלו למצוא רשימה של מהנדסי חימום מקצועיים באזור שיוכלו לעזור לכם למצוא את הציוד המתאים ביותר לצרכי אנרגיית החימום שלכם. שמור על חימום מרכזי במצב טוב ומוכן לתחזוקה ועשה את אותו הדבר עבור מערכת הקירור שלך. למידע נוסף על מערכת החימום הביתית שלך או לקבלת עזרה בקביעת סוג החימום שלך, אנא פנה למומחים של חםחכם – פתרונות חימום מתקדמים למידע נוסף.

מערכת חימום יעילה ביותר לבית שלך תהיה בדרך כלל מרובעת ותותקן בצד הבית שלך

אך זה ישתנה בהתאם לצרכים שלך. אם בביתכם יש חום חשמלי, כנראה שיהיה בבית רדיאטור חשמלי או משאבת חום. משם, המשאבה מתמלאת במים לשימוש בה לא ניתן להתקין מערכת חימום ביתית מלאה, כמו במרתף.

בנוסף לכיריים

מערכת מסוג אחר המשמשת לייצור חום בביתך היא דוד או מערכת חימום. בניגוד למערכת תנור אוויר מאולצת, רוב הדודים מוליכים חום בצורה קורנת דרך הבית. הם מעבירים חום מהדוד לבית דרך מחליף חום או משאבת חום ובחזרה באמצעות רדיאטור חשמלי או רדיאטור – ממש כמו תנורי אוויר מאולצים. הם גם מעבירים אותו חזרה לבית דרך הכיריים באמצעות משאבת חימום.

כתוצאה מכך

החום שנשאב לבית החלומות החדש שלך יכול להיות לא אופטימלי. בניגוד לכיריים המעבירות חום באוויר חם, מערכת הדודים מפיצה חום למים חמים, הפולטים חום כאשר הם זורמים דרך רדיאטורים ומכשירים אחרים בכל חדר בבית. תנור, לעומת זאת, מעביר חום לאוויר החם יותר על ידי הקפדה על חלוקת המים כחום לפני שהם עוברים דרך רדיאטור בדירה. החום מועבר דרך הרדיאטור ולכל מכשיר אחר בכל חדר בבית.

הדרך הקלה ביותר לחסוך בחשבונות החימום היא פשוט להנמיך את החימום בכמה מעלות. אתה לא צריך להשתמש בתרמוסטט לתכנות, אבל אתה יכול לעשות זאת באמצעות טלפון חכם או מכשיר חכם אחר אם אתה רוצה.

הבנה כיצד להפיץ ולשלוט בחום שלך תעזור לך לא לבזבז יותר מדי על זה

דוודים ורדיאטורים מחממים את הבית על ידי העברת חום דרך צינורות אוויר ומחזיקים אלרגנים ברחבי הבית. במקום לשאוב החום, סוגים אלה יכולים לספק גם חימום וגם מיזוג אוויר על ידי שילוב מערכות ביוב במערכת הביוב וחימום באמצעות מחליפי חום או משאבות חום. דוד או רדיאטור: מערכת החימום מחממת את הבית על ידי העברת חום מהרדיאטור, מאוורר הרדיאטור או ממקור חום אחר כמו תנור, כיריים או מיזוג אוויר, מבלי להעביר חום לתעלות אוויר או למחזור אלרגנים ברחבי הבית וללא צורך תרמוסטט. חימום צלייה או הסעה: ברזים ורדיאטורים מחממים את הבתים על ידי העברת חום באמצעות משאבת חום, רדיאטור, מדחסי אוויר או חימום, עם חום המועבר דרך יציאת אוויר, צינור אוויר או דרך זרימת האלרגן בתוך הבתים.

אם ברצונך להחליף מערכת חימום קיימת או להתקין HVAC מרכזי בבתים הקיימים שלך, מספר פריטים חייבים להיות ברשימת המטלות של הקבלן שלך.

בחלק מהמקרים ניתן להאריך צינורות חימום וצינורות קיימים או להשתמש במערכת חימום וקירור חדשה כמו מערכת מיזוג אוויר

ישנם תנורי חימום משולבים המחממים מים וחלל כאחד, וישנן גם מספר אפשרויות למערכת HVAC מרכזית עם אפשרויות חימום שונות. יש גם מגוון רחב של מערכות חימום ביתיות כיום, מגז לחשמל.

 

דילוג לתוכן