טבעונים

אתמקד בהיבט האכילה שהולך לטבעוני, אך אסתכל עליו כאורח חיים שלם. אם תהיתם אי פעם לסוגי הטבעונים השונים ולצרכים התזונתיים השונים שלהם, מאמר זה יעזור להסביר את הסוגים השונים.

טבעונות מוגדרת כיום כדרך חיים המבקשת לכלול את כל צורות הניצול והאכזריות של בעלי חיים

בין אם באוכל, בבגדים ובין אם למטרות אחרות. החברה הטבעונית מגדירה אורח חיים טבעוני כ"אורח חיים שמטרתו, במידת האפשר או במימוש, להוציא את השימוש בבעלי חיים בייצור מזון ו / או ביגוד למאכל אדם או למטרות אחרות.

תזונה טבעונית היא תזונה מהצומח ונמנעת מכל המזון מן החי, כמו ביצים, מוצרי חלב, דבש וכו '. טבעוני נמנע משימוש בבעלי חיים בייצור מזון ו / או ביגוד למאכל אדם או למטרות אחרות, כמו גם ממוצרי בעלי חיים .

למרות שתזונה טבעונית אינה כוללת את כל צורות החלבון מן החי

כולל בשר, דגים, ביצים ומוצרי חלב, ישנם אנשים שאוכלים טבעוניים נוטים לפנות למקורות חלבונים מן הצומח כגון קטניות ואגוזים. מוצרים כמו בשר וביצים מוסרים מהתזונה, כבר לא חשוב לקבל מספיק חלבונים. פולסים מספקים לטבעונים מקור חלבון בריא כמו גם מגוון של חלבונים אחרים מהצומח. טבעוני פונה לאספקת חלבונים על ידי אי הכללה של כל צורה של חלבון מן החי.

הדיאטה לא רק חותך בשר

כפי שעושים צמחונים, אלא גם את כל מקורות המזון מהחי, כולל ביצים, מוצרי חלב ודבש. ישנן גם מגוון סיבות לכך שאנשים מאמצים אורח חיים טבעוני, מאנשים שחיים טבעוניים מטעמי בריאות וכלה בטבעונים אתיים. רבים עוברים טבעונות כדי להגן על בעלי חיים ולהימנע מניצול בעלי חיים לכל מטרה שהיא, ואילו חמלה היא סיבה מרכזית לכך שרבים בוחרים לאמץ אורח חיים טבעוני.

יש אנשים שמרחיקים לכת עוד יותר ומאמצים את הדיאטה הטבעונית כאורח חיים ואינם קונים או משתמשים בבגדים או במוצרי טיפוח אישיים

אפילו לא בעלי מרכיבים מן החי. יש אנשים שעוברים במהירות לדיאטה צמחונית או טבעונית ומרחיקים לכת, אך תוצאות אלו מצביעות על כך שרוב הצמחונים והטבעונים שעברו במהירות לדיאטה טבעונית הצליחו לשמור על התזונה שלהם לפחות כמה חודשים או אפילו שנה. אלו שהתחילו דיאטה שכללה שוב בעיקר מוצרים מעטים מהחי, ואחרי שאכלו צמחונים וטבעונים עברו למשטר ותיק, החלו לאכול בשר, מוצרי חלב, ביצים, עופות, דגים ומוצרי חלב. העובדה ש -84% מהצמחונים והטבעונים אוכלים בשר שוב מעידה על כך שתומכים צריכים להתמקד יותר בסיבות לצמחונות שלהם מאשר בתזונה עצמה.

בשורה התחתונה תזונה טבעונית או צמחית מגבילה מאוד ולעיתים יכולה לגרום לבעיות, אך היא גם יעילה מאוד.

לכן חשוב כל כך ללמוד על היתרונות של אורח חיים טבעוני וההשפעה של מוצרים מן החי על בריאות האדם. למד אודות הפרקטיקות והעלויות של ייצור מוצרים מן החי וההשפעה שיש להם.

עכשיו תלמד על הסוגים השונים של תזונה טבעונית ונמנה אותם, נמנה אותם ונמנה את הסיבות לכך שאנשים מקפידים על אורח חיים טבעוני בהתאם. האם אתה יודע מה ההבדל בין תזונה טבעונית בריאה לתזונה צמחונית או לא טבעונית?

הבעיות של תזונה צמחית דומות לבעיות של תזונה טבעונית. אם המעבר לטבעונות הוא החלק הקשה ביותר, הרי שההנחיות הללו נועדו לכם לעבור לדיאטה טבעונית בהקדם האפשרי.

לפעמים ג'אנק פוד נקרא "ג'אנק פוד טבעוני" ויש שמוצאים את השם הזה מרמז, כאילו רק כל הטבעונים אוכלים ג'אנק פוד. בעוד שחלק מהטבעונים הם צמחוניים, לא כל אוכלי הירקות טבעוניים באותו אופן ולהיפך.

סיכום טבעונות

היא אורח חיים המוציא מוצרים מן החי ומנסה להגביל ככל האפשר את ניצול בעלי החיים. רוב הטבעונים מפסיקים לאכול מוצרים מן החי מכיוון שהם לא נהנים מהטעם שלהם, אבל הם גם מאמינים שזה מוסרי להימנע מהם. טבעונות היא לא רק תזונה לטבעונים, ואם אתה חושב שאתה צריך להפחית את טביעת הרגל הפחמנית שלך ולהגן על בעלי חיים, אורח החיים הטבעוני הוא הדרך המושלמת לחיות את האמונות האלה ולהראות שאתה בריא וטוב יותר לסביבה.

טבעונים הם לא רק צמחונים, אלא גם מסתדרים ללא סבון ממוצרי בעלי חיים ומוצרי חלב כמו חלב, ביצים, גבינה, בשר וביצים. הם לא אוכלים שום מוצר מן החי, כולל דבש המיוצר על ידי דבורים, והם אינם אוכלים בשר.

כדאי גם להזכיר שאולי לא רק תנסו אוכל טבעוני, אלא גם לא תאכלו אותו. באופן דומה, יתכנו כמה דיאטות טבעוניות המופיעות כ"דיאטות טבעוניות "שמעולם לא שמעתם עליהן, כמו דיאטות צמחוניות.

דילוג לתוכן