ירקות עלים

מאמר זה דן מדוע חשוב לאכול ירקות עלים ירוקים ומדוע עליכם להקפיד לכלול אותם בתזונה היומית שלכם, במיוחד כטבעוניים. ירקות ירוקים וירוקים, או glv כשמם כן הם, הם חלק חשוב בתזונה מאוזנת. לחלק מהירקות הירוקים והירוקים המזינים ביותר אחוז גבוה של חלבונים, סיבים, ויטמינים, מינרלים, נוגדי חמצון וויטמינים B12. חוקרים מציעים כי הוספת כמות קטנה של שומן לירקות עליים וירקות אחרים יכולה לסייע בהגברת הספיגה של חומרים מזינים חשובים אלה. אם אינך טבעוני אך מעוניין להגביר את צריכת נוגדי החמצון, הויטמינים והמינרלים, תוכל להוסיף לתפריט היומי שלך חלק מהירקות הירוקים העלים בצורת אגוזים, זרעים, אגוזים וזרעים.

למרות שירקות עלים הם תוספת נהדרת לתזונה שלכם, הם וירקות אחרים שאינם עמילניים מציעים אינספור יתרונות בריאותיים. הקפידו לכלול בתפריט מגוון ירקות כדי לנצל את שיטות הבישול הבריאות ואת הויטמינים והמינרלים שהם מכילים.

מסיבה זו, אני מאמין שחשוב שכל הטבעונים יאכלו לפחות ירוק עלים אחד ביום, אם לא יותר. ירקות עלים עשירים בסידן ובחומרים מזינים אחרים ויש להם יתרונות בריאותיים שהוא יכול לספק בדיוק כמו סידן.

אמנם חלב

הוא המקור הטוב ביותר, אך ירקות עלים יכולים להכיל רמות גבוהות של סידן, במיוחד כרוב, רוקט ובוק צ'וי. הבעיה היא שאתה צריך להסתמך עליהם כדי לספק מקור לסידן ולאכול רק את הירקות העליים עם אחוז אוקסלט הגבוה ביותר. ירוק עלים יכול להיות דרך טובה למלא את החסר על ידי בחירת העלים עם תכולת חומצה אוקסלית נמוכה יותר והירוק.

הרשימה הירוקה תהיה ארוכה, אך להלן כמה טיפים כיצד לשלב אותה בתזונה. ירקות עלים מכילים רמות גבוהות של אשלגן, מגנזיום, ברזל, אבץ, סידן, זרחן, אשלגן ומגנזיום.

בסך הכל

אכילת ירקות עלים ירוקים היא דרך פשוטה וקלה להגדיל את מספר החומרים המזינים החיוניים בתזונה. חשוב לזכור כי ירקות עלים ירוקים משגשגים באדמה טוב יותר מאשר ירקות אחרים, ואיכות זו יכולה להוות גורם מפתח לקליטת חומרים מזינים מיטבית. דוגמאות אופייניות לירקות עליים הם כרוב ותרד, אך ישנם ירקות ירוקים ועליים רבים אחרים שמזינים באותה מידה. תרד וכרוב ירוק הם הנפוצים ביותר, אך ישנם גם זנים רבים פחות מוכרים.

הסובלים מאבנים בכליות צריכים להימנע מאכילת ירקות עליים כמו תרד

כרוב וירקות אחרים עשירים בוויטמין K. כאשר לוקחים דם – מדללים כגון וורפרין – חשוב לעקוב בקפידה אחר כמות ויטמין K העשירה מזונות הנמצאים בתזונה, כמו גם לחץ הדם ורמות הסוכר בדם. חשוב לא להימנע מירקות עלים, אלא להקפיד על תזונה עקבית ולדבר עם הרופא על המינון המתאים של מדללי דם בהתבסס על כמות המזונות העשירים בוויטמין K שאתם אוכלים.

למחסור בחומצה פולית השלכות מטבוליות וקליניות קשות

ואין שום הוכחה לכך שחומצה פולית עלולה לגרום לבעיות בריאותיות חמורות. ישנם 32 צמחים המהווים מקור חשוב לעלים בבני אדם, בעיקר ירקות עלים ירוקים, אך כיום מתמקדים בירקות עלים. למרות שהוספת ירקות ירוקים ועליים יכולה לשפר את הזקיקים, תזונת פקעות בארה"ב היא עדיין מזון בסיסי עבור אנשים רבים כיום.

כמובן

אתם רוצים סלט פריך וצבעוני בסלטים, אבל מה עם סלט תרד פריך וצבעוני? צמחים ירוקים אלה הם ירקות העלים הגדולים שהוזכרו לעיל, כמו תרד, כרוב, ברוקולי, כרובית, כרוב וחסה. לצמחים אלה, המכונים "אפונה ירוקה", "אפונת עוף" או "תרמילי חזיר", יש ירקות עלים כהים ועלים בעלי חומרים מזינים. —- בטא-קרוטן בירקות עליים תורם לצמיחה ולתיקון של רקמת הגוף, וישנן עדויות גוברות לכך שהוא יכול לעזור לשמור על חדות המוח שלך. ברוקולי, בוק צ'וי וחרדל עשירים גם בוויטמיני B, אך ירקות סלט כמו כרוב ותרד הם מקור נהדר לחומצות שומן אומגה 3, ויטמינים ומינרלים. קרא את השאלות והתשובות הללו כדי ללמוד כיצד להשיג את הירקות הירוקים העליים שלך מבלי לזהם אותם ולהפחית את הסיכון למחלות כאשר אתה אוכל אותם.

ירקות עלים ירוקים הם חלק חשוב מהתזונה היומית שלך

ועם כל כך הרבה זנים זמינים קל לשים אותם על הצלחת שלך. ירקות ירוקים הם בחירה מזינה, אך הם גם מקור נהדר לחומצות שומן אומגה 3, ויטמינים ומינרלים. סלק הוא אחד מירקות העלים הפחות מוכרים שלא מופיע ברשימת הקניות באופן קבוע. עם זאת, הם גם מהמזינים ביותר בגלל תכולתם הגבוהה של ויטמינים, מינרלים ונוגדי חמצון. עכשיו, כשאתה יודע מדוע ירקות עליים הם חיוניים, אתה רוצה לדעת מה ההבדל בין כל האפשרויות הללו. רשימת "העלים הירוקים" היא דרך קלה לגלות את כל ירקות העלים שטרם טעמתם.

דילוג לתוכן