כוסות יין

בכל מה שקשור להנאה מהווינו שלך, אנו יכולים לעזור לך לבחור את כוס היין הטובה ביותר לצרכים שלך. בין אם אתה שותה יין, חובב יין או סתם חובב כוסות יין באופן כללי, תהיה לך כוס יין ייחודית שתאהב. אם חבר שלך שהולך לקנות לך מתנה מגושם מאוד עם יין – כלי זכוכית, בקבוקי יין אטומים לנפץ (כגון כוס טריטאן, כוס יין אטומה מחומר טרלן) הם אפשרות טובה.

הקערה הגבוהה והרחבה מכוונת את היין לחלק האחורי של הפה, וצורת הכוס מתאימה ביותר לכוס יין איכותית כמו כוס טריטן. צורות הזכוכית מתאימות ביותר לאנשים עם פה רחב ופה גדול (למשל, פה גדול עם שיניים גדולות).

שני סוגי כוסות השמפניה

שתוכלו למצוא את כולם, שונים מאוד (מידע נדרש). למרקיז של שמפניה ווטרפורד ובועות חליל יש סגנונות מיוחדים של זכוכית, אך כוס הפה הגדולה פועלת בדומה לכוס היין האדומה שתוארה לעיל, מכיוון שהיא מקדמת חמצון מהיר שמשנה את טעם היין. ליינות לבנים יש גם טעם קל יותר ונעים בין רחב לגוף מלא, ויינות לבנים, המוגשים בצורה הטובה ביותר בחמצון קל, הם בדרך כלל יינות בעלי גוף מלא כמו שרדונה מעץ אלון.

תלוי באופן שתייתך

יש לקחת בחשבון ארבע צורות זכוכית סטנדרטיות, אך אינך זקוק לכוס לכל אזור או ענב. תוכלו למצוא כוסות שמתאימות למגוון תקציבים, במיוחד אם אתם רוצים להשקיע הרבה בחוויית ההנאה מהיין שלכם. המפתח לכוס יין טובה הוא איכות היין, צורת הכוס שלך וצבע פני השטח שלו. לכל אחד מהאמצעים הללו יתרונות וחסרונות משפרים את חוויית השתייה של היינות שלכם, כמו גם את מחירם.

אם ברצונכם לקנות שתי כוסות שונות

מומחים ממליצים על כוס אוניברסלית המביאה את האיכויות הטובות ביותר של היין, כמו צבע פני השטח, כמות המים בכוס ותכולת יין הוורד. זוהי אפשרות טובה לחובבי יין פרגמטים המעוניינים לשתות סוגים שונים של יין ולאסוף צורות זכוכית שונות. אם אתה לא רוצה להתעצבן על איזו כוס שמתאימה לאיזה יין, אתה יכול לקנות כוסות אוניברסליות.

אם תשלב את כלי האוכל שלך עם כוסות יין אדומות בצורת דומה כדי להציע מספר מנות כזיווג יין, תמצא את הצורה והגודל המושלמים להשלמה, במיוחד אם תשלב אותו עם מגוון יינות.

כדי להשיג טעמים פריכים ונקיים, לכוסות יין לבן רבות יש פה קטן יותר, המפחית את שטח הפנים ובכך את קצב החמצון. ניתן להשתמש בפיות קטנות יותר אפילו בכדי להחזיק את היין המבעבע בכוס זמן רב יותר, במיוחד אם היין מבעבע בשיעור גבוה יותר של יין מבעבע לעומת ניגודיות היין האדום שלו. מחפש דרך אמצעית שמחה, כוס שמפניה קופה או צבעוני מאפשרת לבועות לזרום קצת יותר מכוס יין טיפוסית, ומאפשרות לטעום עז יותר לזרוח.

יש גם כוסות אוניברסליות

בעלות צורה רב-תכליתית, שאינה רחבה או צרה מדי ומדגישה את טעמו של כל סוג יין. בכוסות יין זולות ובלתי שבירות יכולות להיות תפרים גלויים בקערה שיכולים להיות לא רק מגונים, אלא גם להיות מחוספסים בפה. ברוב כוסות היין האיכותיות יש קערות מעוצבות אם תרצו לתרום בכדי להסיח את הדעת מנוף היין, אך יתכן שתיתקלו בכמה, כמו כוסות יין לבן מיקאסה צ'יר שיש בהן.

חסרון אחד של כוסות יין בלתי שבירות

הוא שיש הרבה, ורובן מיוצרות ממזון – חומרים איכותיים. כדי לשקול אפשרויות זולות יותר, בדקנו כוס יין עשויה כוס לימון ואחת עשויה קריסטל ללא עופרת. אם ברצונך להכפיל כוס יין ממש לא יקרה ובלתי ניתנת לשבירה, כדאי לך לבדוק את בנייתה לפני שתשתה אותה.

אבל אתה יכול גם להיצמד לכוס יין יקרה יותר כמו הזלטו או אפילו לכוס יין של מותג אחר

ולא לשכוח את הדקויות של היין. כוסות היין הזולות יותר היו המנצחות הגדולות – המוצרים שבדקנו, אך הם לא ביצעו ביצועים טובים כפי שגילינו כשבחנו כוסות יין לבן. כוסות היין הלבן אמנם התפקדו די טוב עם אלו מזאל לאותו דבר, אך כדאי לשקול לקנות את הכוס היקרה יותר עבור היינות האדומים שלך ולבחור באחת מהאפשרויות האחרות שלנו, כגון כוס האדומה – כוס – או זכוכית ללא עופרת.

כוסות יין בלתי נשברות יכולות להיות אופציה טובה למי שאוהב לשתות איתם כוס יין כל הזמן

במיוחד בדרכים. כוסות יין שבורות הן מגיפה בבית, לכן עליכם להתנהג על ידי שמירת כוס או שתיים של יין בתיק יד גדול או בשקית דלי לטיולים בסוף השבוע. כוסות יין בלתי שבירות הן גם האופציה הטובה ביותר אם ברצונכם להחזיק אותן איתכם, מכיוון שהן מתאימות לחובבי יין שחוששים לשבור את הכוס בגלל מגושמות או שכרות.

דילוג לתוכן