לוביה

אחד הדברים הנהדרים בשעועית הוא שהם נכנסו לכל המטבחים. הם התבססו במטבח האמריקאי הלטיני ובקריאולי, כמו גם במגוון המשמש במטבח ברחבי העולם.

ישנם כ -400 מינים של שעועית

אם לדייק, וכל קבוצה מורכבת מכמה מינים. שעועית יבשה קיימת בגדלים שונים, מקטנים, בינוניים וגדולים, כמו גם גדולים ובינוניים. יש גם טונות של זנים, אך אלה הם הזנים הנפוצים ביותר, כמו שעועית עם שעועית ושעועית ללא שעועית. הם ארוזים גם עם המון מגוון, מה שהופך אותם למקור נהדר לחלבון, סיבים וחלבון.

יש שימוש נפוץ להתייחס לזרעים שנולדים בתרמיל, כמו גם לשעועית עצמה, כגון שעועית עם שעועית ושעועית ללא שעועית.

עידן הקשר הקולומביאני בין אירופה לאמריקה, השימוש במילה התרחב עד לזרעים שנולדו בתרמיל. מאוחר יותר התפשטה השעועית לזרעים אחרים מסוגים שונים, כגון שעועית עם שעועית ושעועית ללא שעועית, ושעועית על כל סוגיהן ומינים.

לסוגי Phaseolus ו- Vigna יש כמה מינים של שעועית ידועה, בעוד מספר מינים חשובים כלכלית נמצאים בסוגים השונים של המשפחה. ישנם מינים רבים של P. vulgaris, כולל "P. vignas" הפופולרי והפופולרי "V. bergamotus" ומינים רבים אחרים.

רוב זני השעועית גדלים כשיחים זקופים או כצמחים מטפסים, אך כמה מינים חשובים הם צורות ביניים. כמו בגפנים, גם צמחי שעועית זקוקים לתמיכה חיצונית, שניתן לספק בצורה של כלובי שעועית מיוחדים או מוטות שעועית.

לדוגמא

מחזיק הבחירה SelectionInList יכול לשמש כערוץ שעועית עבור מודל המצגת, וזה שימושי כאשר הוא מחובר ל- ValueModel אחר. בנוסף, שיטות שעועית יכולות גם להכריז על הערות כשירות (תוך התחשבות ברזולוציה של מקום ההזרקה), רכיבים תואמים של הכיתה, התווים המתאימים להם ורצף הערכים, שהם אינדיבידואליים מאוד. שיטות שעועית יכולות להתייחס גם לשיטות שעועית אחרות באותה מחלקה על ידי קריאה ישירות אליהן.

אם שם התכונה זמין, אסטרטגיית ברירת המחדל לקביעת שמות השעועית היא להשתמש בהם בשיטות שעועית. שים לב גם ששמות יכולים לקבל מערך של מחרוזות, המאפשר לך ליצור שיטת שעועית יחידה באותו שם כמו שיטות השעועית במחלקות אחרות.

BEANS _ DRY מוגדר על ידי ארגון המזון והחקלאות של האומות המאוחדות כ- "BANDS DRY" בהנחיות תוכנית המזון העולמית שלו (WFP).

במובן הרחב ביותר

שעועית היא זרע הנובע מתרמיל, למעט זרעי שעועית אחרת, כגון שעועית מאותו סוג ושעועית מסוג אחר. השעועית החשובה ביותר באירופה היא שעועית הפאווה הרחבה יותר (Vicia faba), שהיא פחות מוכרת בארצות הברית. לפעמים נקרא שעועית חמאה, שעועית לימה הם שעועית ירוקה קטנה שנראית כמו זרעים בהתאם למיקומם הגאוגרפי. במיאנמר ובורמה יש כ -2.5 מיליון דונם של סיד, ואחריו הודו וברזיל.

זה נקרא גם שעועית מכיוון שהוא דומה לשעועית רגילה, אך המונח נמצא כבר זמן רב בשימוש נרחב עבור שעועית אחרת, כגון שעועית מאותו סוג ושעועית בצורות ובגדלים שונים.

שעועית הכליה האדומה והלבנה (נקראת גם שעועית קנליני) שכיחה יותר ואפשר לאכול אותה עם מינסטרונה

אך גם שעועית הכליה האדומה נפוצה (על כך בהמשך). לאחר כמה חיפושים תמצאו גם שעועית כליה מנומרת, כמו השעועית השחורה-לבנה, כמו גם שעועית אחרת.

לטעם רענן

התחל בפולי קפה שלמים וטחן אותו בנגינה לעמידות גסה. מומלץ להוסיף מלח, פלפל ותבלינים לתערובת השעועית לפני הוספת הביצים, כך שתוכלו להתאים במידת הצורך. החום הנמוך אינו מספיק בכדי להרוג את הרעלים והשעועית מתייבשת תוך מספר דקות, במיוחד בדקות הבישול הראשונות.

עם זאת

שימוש במוצרים כגון טבליות למניעת שעועית או שעועית יבשה ביסודיות יכול להפחית את התוכן המעודן ב-75-19%. עיבוד השעועית, כמו בישול, השרייה או רתיחה, יכול לשטוף את הסוכר הבלתי ניתן לעיכול מהשעועית ולהפחית באופן משמעותי את הבעיה, אך לא להעלים אותה. מקובל להכין נבטי שעועית על ידי השארתם להתייבש במקרר כמה ימים ואפילו שבועות לפני שהם מבושלים. ניתן לאכול אותם גולמיים או מבושלים קלות או להשתמש בהם כמרכיב במנות מבושלות. הוספת סודה לשתייה עוזרת לריכוך אותם לפני שהם מיושנים, והם יכולים גם לעזור לריכוך אותם כשהם מיושנים. לסיכום, שעועית יכולה לעזור לכם לרדת במשקל, במיוחד אם אתם מרגישים שובבים זמן רב יותר, מה שעלול לגרום לתחושת שובע ארוכה יותר.

דילוג לתוכן