סירי חרס

אם אתה קורא מאמר זה, אתה בטח מודע לכך שיש קהילה ענקית של אנשים שעושים סיר. העיר האנגלית סטוק און-טרנט ידועה ברבים כעיר חרס ומאות חברות מייצרות אותה בצפון סטפורדשייר. תעשיית סטאפורדהייר הייתה בחזית הפיתוח של כלי חרס בבריטניה, פיתחה את החרס הראשון בעולם והחרס הראשון, וחלוצית בהעברת הכישורים והידע לחלקים אחרים של אנגליה.

ניתן לירות כלי חרס במגוון שיטות, כאשר הכבשן הוא השיטה המקובלת. שיטת שריפת הבור מספיקה לייצור כלי חרס פשוטים, אך כלי חרס אחרים מסוג זה דורשים כבשנים מתוחכמים יותר, כפי שאנו רואים בכבשנים.

אם יש לכם כיריים חשמליות

עליכם לקנות מבער גז נייד קטן ולהשתמש במפזר, או אם אין לכם, השתמשו במפזרים כאמור לעיל. אם אין לכם תנור חשמלי או כיריים חשמליים אלא תנור גז או כיריים, תוכלו לקנות מבערי גז ניידים קטנים או להשתמש במפזרים.

במטבח החימר, אל תניחו סיר קר על להבה חמה, אחרת הזיגוג יתפוצץ והסיר יתקלקל. הרשה תמיד לסירים שלך להתקרר לפני הכביסה, ואם אינך משתמש בהם לעתים קרובות, עליך להשתמש בתהליך התבלינים בכל פעם לפני השימוש בהם.

אפילו זה קצת מורכב עבור קדרים

מכיוון שהם צריכים להבין כמה סירים הם יכולים להכין ביום. מסובך עוד יותר להכין סירים שונים, שלוקח להם זמן אחר להשלים. מספר הימים לסיום סיר מחולק בזמן הייבוש (הזמן שבין העבודה בפועל על הסיר לסיום מחזור הסיר). אין גבול לכמה סירים שתוכלו לסיים ביום, רק גבול לכמה זמן יש לכם לסיים אותם.

כל סיר מאמץ את הסגנון הייחודי שלו

ומשלב אפשרויות חדשות עם חוויה ייחודית ומבט על העולם. יש כל כך הרבה משתנים שיש לקחת בחשבון, ואם אתה מוכר יותר סירים ומתקשר עם קדרים אחרים, אתה יכול להתחיל לקחת צד בנושאים שנדונים. מצב זה יכול לעשות את ההבדל בין קדר מצליח לאחד לא מוצלח, או אפילו טוב ורע.

האם כל אחד צריך להיות מסוגל להיות בעלים של סירים בעבודת יד במחיר הוגן, או שמא כדאי להעריך אותם? כלי חרס נחשבים למלאכה שניתן לחדש ולשלוט בה שוב ושוב, וכל סיר הוא יצירת אמנות ייחודית.

לא משנה איך אתה עושה את זה

כדאי לזכור כמה אתה מוציא על יצירת, מכירה ושיווק כלי החרס שלך. אם אתה מכין מספיק סירים מבלי לחשוב כיצד לתמחר אותם, אתה יכול להתחיל לפתח אמונות משלך לגבי עסק הקדרות. דבר אחד מצאתי מועיל לשמירה על עלויות מעקב # הוא יצירת חשבונות נפרדים עבור כרטיסי אשראי ו- Paypal, שבהם אתה משתמש כדי לבצע את כל הרכישות הקשורות לקדרות.

אחד הדברים שיכולים לעזור לך לשכוח את הרעיון כמה אתה גובה עבור הסירים שלך הוא לראות מה קדרים אחרים גובים עבור עבודתם. אם אתה מכין סירים טובים יותר, ייתכן שתוכל לחייב יותר עכשיו ממה שעשית לפני שנה.

אם אתה יודע כמה סירים תעשה בחודש או בשבוע

אתה יכול להתחיל לקבל מושג טוב יותר על כמה אתה צריך למכור כדי להשיג את המטרה שלך. אם תדרג את הסירים שלך מאוד נמוכים, אנשים אחרים יראו שהם לא יקרי ערך, אז אם אתה גובה מהם עמלות, הם לא ירוויחו הרבה כסף כמו שהם היו עושים אם זה יעלה לך יותר להכין אותם והיה לך מקור אחר של הַכנָסָה. בזמן שאתה מתמחר את הסיר שלך, כדאי שתשקול את ההשפעה שיכולה להיות למחיר שלך על קדרים אחרים.

יש קדרים שמנסים לשמור על עלות סיר זהה ולא משנה איזה סוג סיר הם מוכרים

אך התאימו את מחיר הסיר כדי לוודא שהם מקבלים סכום מסוים של כסף מהמקום בו אתם מוכרים אותו. סביר להניח שבסופו של דבר תמצאו את העלות הכוללת של קבוצה גדולה של סירים ואז תחלקו במספר הסירים כדי לקבל מחיר ממוצע לסיר. אם יש לך נוסחה לתמחור הסירים שלך, אתה יכול להעריך סירים מסוימים באופן שונה כדי לשרת מטרה מסוימת.

כמה תרבויות

החל מהאולמק, יצרו פסלי טרקוטה, וחלקן עשו פסלים של אנשים ובעלי חיים, שהיו גם כלי. סוגי כלי חרס היסטוריים מחולקים לרוב לשלוש קטגוריות: עשויים היטב, על פי טעמם האסתטי של התרבות, כלי גס, פופולרי וכפרי, ולעיתים פחות עשוי היטב.

דילוג לתוכן