ערמונים

עץ הערמונים האמריקני המלכותי מופץ באופן נרחב בארצות הברית ומספק ערמונים מתוקים ובשרניים גם לבני אדם וגם לבעלי חיים. בתחילת המאה ה -19, הערמונים היו כל כך פופולריים באמריקה, עד שהחקלאים פיטמו את חזיריהם על ידי אכילת הערמונים הנוספים שנפלו לקרקעית היער. העניים רעו את החזירים ואספו ערמונים מהיער כדי לאכול אותם, אך במקום זאת הם גדלו. ערמונים נטחנו לקמח, ששימש לאפיית לחם והכנת פולנטה.

שים את קליפות האגוזים בסיר עם מספיק מים בכדי לבשל את הערמונים לפירה, מספיק כדי לכסות אותם.

אופים כ- 30 דקות, תלוי בסוג הערמון, או עד שקליפות הערמונים יורדות. מערבבים כל 10 דקות בערך עד להזהבה ופריכה, עוד 15 דקות.

אם אתה רוצה להסיר את עור הנייר המר – כמו קרום הערמון – אתה יכול להסיר אותו בעזרת סכין או מזלג. אל תנסו לקלף ערמונים כשהם עדיין חמים, שכן קשה מאוד להסיר את העור הנייר המכסה אותם לאחר שהתקררו.

טקסט הפתיחה של פזמון חג המולד מוודא כי הערמונים הצלויים מחוברים במיוחד לחג, ובצדק. שום דבר לא משתווה לטעם המקורמל של ערמון שנצלה על אש פתוחה. העור צריך להיות כהה, גם אם הערמון נצלה בחוץ על אש פחמית.

תכולת השמן של ערמון

היא 1/2 מהשמן שלה. יש לציין כי יש ערמונים שנשארים על העץ יותר מערמונים רגילים ויש לקטוף אותם ביד. ערמונים וערמונים מיוצרים כאגוזים חומים, אך תמיד יש להם ציצית – אגוזי עז. ישנם שני סוגים של ערמונים המוחזקים בעצים ונשארים על עצים ארוכים יותר מהערמונים הרגילים ונקטפים ביד.

ברוב צילומי הערמונים הקלויים תוכלו להבחין שהערמונים מסומנים ב- "X", שהוא בעיקר צילום ערמון קלוי. אם אתה מוכר אגוזים שאינך יכול לבחור מהם, הערמונים נוטים להיסדק או להשחית, כמו אלה המפורטים להלן.

יש לבשל ערמונים לפני האכילה

אחרת קשה יהיה להסיר את קליפתם ואת המרקם שלהם לא יהיה נעים. נראה כי הדרך הטובה ביותר לבשל ערמונים היא למעשה על אש פתוחה וניתן לגעת בעורות על ידי הלהבה. מצאתי את זה הכי קל לצלות אותם על מגש, במיוחד הערמונים המיובאים הגדולים יותר שמוצאים ברוב חנויות המכולת. שיטה זו עובדת בצורה הטובה ביותר כשצולים את הערמונים כ- 15-20 דקות, אם כי גיליתי שלחלקם לוקח לפחות 10 דקות או יותר לבשל אותם.

אם אתה רוצה לדלג על תהליך הבישול לחלוטין

אתה יכול לקנות ערמונים קלופים ומתובלים אם אתה מעדיף לא לצלות ולקלף אותם בעצמך. ברוב חנויות המכולת מוכרים גם ערמונים קלויים וקלופים מראש, אם כי הייתי מעדיף לא ללכת לכל העבודה לצלות ולקלף אותם בעצמי. אם תמצאו אותם טריים, וזה נכון במיוחד סביב חג המולד, תוכלו לחסוך זמן ואנרגיה גם בקניית אגוזי שימורים שלמים או ברסק שלהם.

הערמון הסיני (castanea mollissima) עמיד מאוד בפני לחות ומזן זה מייצר אגוזים הטובים לגודלם וטעמם המתוק וגם קלים לקליפה. ישנם גם מגוון של "ערמונים אסייתיים" המייצרים ערמונים אכילים קטנים ומתוקים יותר.

למרות שאנשים רבים מאמינים כי הערמונים עבים

איש אינו צריך לסמוך עליהם בסתיו כשהם מבושלים רק ומומלצים לשימוש בתזונה. אחת הדרכים המועדפות עלי להשתמש בערמונים טריים היא לאכול אותם כשהם עדיין חמים (ראה מתכון זה). ניתן גם לצלות אותם בתנור, אך אם אינכם נמצאים בטוסקנה בסתיו, תמיד תוכלו למצוא אגוזים מוכנים או ארוזים במכולת, כל עוד אינכם מרגישים את הרעש. אם תנסו ולא תהיו בטוסקנה בסתיו הקרוב, תוכלו למצוא "קמח ערמונים" (ערמונים מזוגגים או מיובשים) בחנויות מכולת רבות. זה משדר ניחוח ערמונים וניתן למצוא אותו במגוון טעמים כמו מתוק, מלוח, חריף, מתוק וחריף.

לקבלת מידע נוסף אודות צליית ערמונים, אנא קרא את המדריך הזה וראה מתכון זה לצליית ערמונים. קבלו את החדשות האחרונות, הטיפים, הטריקים, המתכונים, החינם, הנחות ועוד ממזון ויין.

אין ערמונים בארצות הברית, כי ערמון הסוסים, שנמצא לעתים קרובות בחצרות אחוריות, הוא מריר ורעיל להחריד. לעולם אל תאכל אותם גולמיים; כמעט ולא ניתן להסיר את הקליפות שלהם, והם אף פעם לא נאכלים גולמיים.

דרך נוספת לאחסן ערמונים

היא להטביע אותם, וזו שיטה מסורתית ישנה שיכולה להחזיק אותם עד 3 חודשים. זו הדרך המושלמת לשמור על הערמונים אחרי העונה; זוהי דרך נהדרת להתחמם בחורף. בעונה זו טועמים אגוזים בצורת ברנדי, ברוסיאט, אובריאצ'ה או ערמונים שיכורים, על ידי הכנסתם ליין גראפה (הרוח תלהט) או מפוזרים בסוכר.

דילוג לתוכן