פירות. יבשים

פירות יבשים הם דרך נוחה לאנשים לצרוך פירות והם פופולריים מאוד בקרב מבוגרים וילדים. פירות יבשים קלים לאחסון מכיוון שאינם זקוקים לקירור לאחסון ארוך טווח והם קפואים בצורה הטובה ביותר. פירות יבשים הם גם חטיף טוב מכיוון שהם נוחים וקלים לארוז, לא משנה באיזו שעה בשנה או פעילות.

פירות יבשים פגיעים לזיהום חרקים ושימור לחות

ולכן עליהם להיות ארוזים כראוי ומאוחסנים מיד. יש לאחסן פירות וירקות יבשים בכלי אטום בכדי להרחיק את החרקים ולמנוע לחזור לחות לפרי. אל תחכה עד שארזת פירות יבשים עד שייארז לפחות 24 שעות בכניסה מחדש לפירות.

כאשר מייבשים

קליפת הפירות כמו תפוחים ואגסים הופכת מעט קשוחה, אך אין צורך לקלף את הפירות לפני ייבושם. יש מאכלים, כמו תפוחים או עגבניות, להתייבש ללא קליפה ולשים לב שלפירות לא קלופים לוקח יותר זמן להתייבש. הכן פירות יבשים ושטוף אותם היטב לפני שאוכלים אותם, במיוחד אם אתה מכין אותם לייבוש.

שים לב שהטבלה הבאה

היא אומדן וזמן הייבוש בפועל תלוי בפירות היבשים. גורמים שונים משפיעים על משך הזמן לייבוש הפרי, כולל האם הפרי מיובש בשמש או בתנאים מבוקרים. תלוי עד כמה הטאבלט מלא, ייבוש בשמש יכול להימשך בין מספר למספר ימים. כמות השמש, הטמפרטורה, הלחות והגופרית הדו-חמצנית באוויר, כמו גם הלחות בחדרכם, משפיעים על כמות וסוג הלחות בפריכם וכמה הוא מתייבש, מה שמשפיע על זמן הייבוש של הפרי.

פירות טריים עשויים להיות מעורבים יותר בויטמינים וויטמין C

ואובדן הסיבים, הפרוקטוז והמינרלים הוא מינימלי. פירות יבשים בדרך כלל מאבדים כמחצית מתכולת המינרלים והסיבים שלהם בגלל תהליך הייבוש והמים שאבדו במהלך הייבוש. כאשר הם מאוחסנים זמן רב, פירות יבשים שומרים על חלק מהמינרלים, הסיבים והתכולה שלהם, ולכן אין צורך להימנע מפירות יבשים.

אם אתה קונה מגוון רחב של פירות יבשים באינטרנט ומאחסן אותם במזווה שלך

התכונן לילדיך להכניס שקיות פירות יבשים לתיקי האוכל ואז לאכול אותם – חטיפי בית ספר. לאחר שגיליתם את המעדנים והיתרונות הבריאותיים של מוצרים אלה, עליכם לקנות צימוקים מיובשים באופן עקבי ולאחסן אותם במזווה. מכיוון שהתוספים שהוספו – פירות יבשים כמו בננות מיובשות ותפוחים מיובשים – אינם דורשים קירור, זו דרך טובה לקנות אותם כחטיף מהיר שניתן לאחסן בשקית או במגירה משרדית. לפירות יבשים נקיים ובריאים ערך תזונתי זהה לפירות וירקות טריים, אך עם פחות תוספת סוכר, סיבים ומינרלים.

אם אתם רוצים להכין פירות יבשים בתנור, שימו לב היטב לפרוסות הפירות כדי שלא יישרפו. מכניסים לטמפרטורה נמוכה ומכניסים את הפירות היבשים לתנור למשך 30 דקות לפחות, או עד שהפירות תקועים.

אם אתה משתמש במייבש לייבוש פירות או ירקות

הניח את החלקים בשכבה אחת מבלי לחפוף על מתלה הייבוש. כשהוא מוכן, הפרי צריך להיות עור וגמיש, אך אסור לייבש אותו כל כך קשה או שביר שהוא נלחץ באצבעותיך. כששני הקצוות נלחצים זה לזה, הפרי לא נדבק אליהם ומיובש כאשר האפרסק יבש וגמיש. האפרסק צריך להתייבש בתנור למשך 30 דקות לפחות, או עד שהפירות שבירים וקשים.

הפירות הנפוצים ביותר שניתן לייבש בקלות בבית כוללים תפוחים

תפוזים, אגסים, דובדבנים, בננות, אפרסקים, ענבים ותפוזים. פירות וירקות כמו עגבניות, פלפלים, מלפפונים, בצל, סלרי, פלפלים ועגבניות מתאימים לייבוש. חלק מהפירות, כולל תותים, תפוחים, ענבים ודובדבנים, אך לא כולם, מתאימים לייבוש בחוץ.

כשאתה מכין פירות יבשים בפעם הראשונה

עליך להיצמד לפירות כמו תפוחים, משמשים, תאנים, אפרסקים ואגסים. אם הייתם אוכלים את קליפת הפרי במצבם הטבעי, כמו תפוח או אגס, תוכלו לאכול פירות יבשים בבית. פירות יבשים אחרים כגון שזיפים יכולים להיות מסווגים כמפורקים אם 1/4 של פרי מושפע או אם האזור הפגוע גדול מ -1 סמ"ק בסך הכל ומתפרק באותו אופן כמו מזון מיובש אחר. לאלה מכם הראשונים לייבוש, תפוח, משמש, תאנה, אפרסק ואגס הם בחירה מצוינת למתחילים.

אם תרצה

תוכל לשנות את הגודל מסוג פרי אחד למשנהו. אחת הדרכים להוסיף עוד פירות לתזונה היומית שלך היא להפוך אותם לפירות יבשים ואז להוסיף אותם למגוון כלים. אם אינך מקבל את מנת הפירות המומלצת ליום, נסה לכלול כמה פירות יבשים בתזונה. לדוגמא, הוציאו מגש תפוחים מיובשים מהתייבש לאחר סיומו, ועשו זאת למגש המנגו המיובש.

דילוג לתוכן