קטניות

סוג ירקות זה, הכולל שעועית, אפונה ועדשים, הוא אחד המאכלים המגוונים והמזינים ביותר שיש. הם עמוסים בחלבון, ברזל ואבץ ומספקים הרבה יותר סיבים ממה שהייתם מצפים ממקורות חלבונים אחרים כמו בשר. פולסים מכילים גם מספר חומרים מזינים המרוכזים בממלכת הצמחים, כולל סיבים, חומצה פולית ואשלגן. באופן מסוים, קטניות יכולות להיות קסומות: הן מספקות מקור עשיר של ויטמינים ומינרלים, כמו גם ויטמינים B12 ו- B13.

למרות שלשעועית

אגוזים, אפונה ועדשים יש פרופיל תזונתי ייחודי, זנים שונים מכילים כמויות שונות של חומרים מזינים. פולסים הם שעועית ירוקה (שעועית) וחומוס (אפונה), כמו גם קטניות כמו אפונה, שעועית ואפונה. בין הקטניות הפופולריות ביותר הקיימות בארצות הברית ובמדינות אחרות, השעועית מגיעה במגוון טעמים, החל מתוק ומלוח ועד מלוח וחריף. אלה כוללים שעועית אדומה ולבנה קלויה, מיובשת, קלויה וקלויה, שעועית ירוקה צרפתית יבשה ושעועית שחורה.

קבוצת הקטניות כוללת שעועית, חומוס, עדשים, אפונה, שעועית ועדשים, כמו גם אגוזים וזרעים. חלק מהקטניות הן פנינים, שעועית כנפיים; חלק מהזנים הם אפונה המפוצלת, וחלקם נטחנים.

למרות שאינן קטניות אמיתיות, חלקן נחשבות לירקות, כגון אפונה, חומוס, עדשים, שעועית וגרעיני עדשים.

אכלו אפונה אנגלית בשלה (זרעים בלבד): זרקו את התרמילים ואכלו אותם ברגע שהם נעשים קשים. אכלו את שעועית הפלא של קנטקי: אכלו אותם ברגע שהם נהיים קשים, אך אל תאכלו עד שהזרעים קיבלו להם קצת מחץ, כ3 עד 4 שבועות.

יש להשרות כמעט את כל הקטניות (אפונה ועדשים) לפני הבישול, אך לא לאחר הבישול. ניתן לאכול פולסים טריים, מבושלים או מיובשים כדי להגדיל את חיי המדף שלהם וקל לאחסון במקפיא.

ארגון המזון העולמי (FAO) מכיר באחת עשרה קטניות שונות

כולל קטניות מסוגים שונים כגון עדשים, אפונה, שעועית, גרגרי חומוס, גזר, עגבניות, פלפלים ואפונה. להלן רשימה של כמה מהשימושים המוצעים בקטניות, ערכם התזונתי ויתרונותיהם הבריאותיים.

קבוצה זו כוללת קטניות חשובות הנאכלות על ידי בני אדם, כולל עדשים, אפונה, שעועית, חומוס, גזר, עגבניות, פלפלים ואפונה.

שעועית

עדשים ואפונה הם המעמד העיקרי של פולסים והם דומים יחסית בתכולת התזונה. משפחת הקטניות כוללת את הסוגים הבאים: שעועית, אפונה, חומוס, גזר, עגבניות, פלפלים ופלפלים. משפחה זו כוללת מספר שעועית וצמחים נלווים, כמו גם כמה שאתה כנראה לא מכיר, כמו אספסת, תלתן ותורמוס. במשפחה זו יש מגוון שעועית שונה, מן הרגיל ועד לאקזוטי יותר, עד כמה שם.

אפונה יבשה, עדשים וחומוס ניתנת לגידול באקלים שונה (כלומר במרווחים שנתיים), כמו אקלים טרופי, סובטרופי, ממוזג, טרופי וסובטרופי.

אם תכלול בשר באופן קבוע בארוחות שלך, עליך גם להחשיב מקורות צמחיים אלה כמקור צמחי.

אם אתם מעדיפים בוטנים

הם נמצאים גם באינספור מוצרים טבעוניים, אך מלבד בוטנים וסויה, בדרך כלל ישנם דגנים טובים יותר. אם אתם מחפשים דרך טובה לשיפור צריכת החלבון הצומח שלכם, פולי סויה הם אחד ממקורות החלבון הטובים ביותר עבור צמחונים וטבעונים כאחד. מלבד שעועית, אפונה ועדשים, מאכלי הסויה הללו מהווים גם מקור חלבון דל שומן רווי ועשיר בחלבון ודל בפחמימות. אם אתם צמחוניים, עליכם לאכול קטניות בכדי לקבל יותר חלבון בתזונה, גם אם מדובר בכמה גרם בלבד ביום.

פולסים כוללים את כל סוגי הצורות של שעועית ואפונה שמקורם במשפחות הבוטניות Fabaceae ו- Leguminosae

משפחת צמחים גדולה זו כוללת למעלה מ -16,000 מינים וכוללת אלפי זנים הגדלים ברחבי העולם. במילים אחרות, פולסים הם שעועית, אפונה וקטניות, כולם שייכים למשפחת הקטניות. הם יכולים להשתנות במידה רבה בסגנון ובמראה שלהם, וכוללים כל דבר החל מחומוס ועד בוטנים ועד שעועית. קטניות אלה הן ככל הנראה הנפוצות ביותר בגן הביתי, אך הן קטניות כמו שעועית, אפונה וקטניות.

ה- FAO מציין כי המונח קטניות מוגבל לקטניות שנקטפו אך ורק מדגנים יבשים

שאינם כוללים קטניות שנקטפו ממזון ירוק (כגון אפונה ירוקה ושעועית ירוקה, המסווגים כגידולי ירקות) ואינה משווה אותם עם "קטניות" (גם לגבי הקטניות וגם למזון עצמו [3, 4]. הקטניות המשמשות למאכל אדם כוללות חומוס, שעועית ואפונה וכן כמה שעועית אחרת. חלק מהקטניות הידועות כוללות צ'יה, עדשים, צ'ילי ו צ'ילי, יחד עם כמה סוגים של צ'ילי וירקות ופירות אחרים.

למרות שעועית ירוקה טרייה ואפונה הם קטניות מבחינה טכנית

המונח מתייחס לגרסאות מיובשות, והמילה משמשת לתיאור כל סוג של צמח. הקטניות או זרעי הקטניות, ואילו אפונה הם האפונה המכונה גרגרי חומוס, שעועית ירוקה, שעועית אדומה או עדשים אדומות. כל שעועית ו / או אפונה ייחודית בכך שניתן לצרוך אותה כמנת חלבון או כמנה ירקות.

דילוג לתוכן