רשימת קטניות

אצלנו בארצות הברית שעועית המונג נובטת בעיקר ממגוון צמחים, אך הם הנבט העיקרי לשעועית רבות ושונות, כמו שעועית שחורה ולבנה.

מלבד הסוג הזה

זרעים של צמחים קשורים אחרים נקראים גם שעועית; מצד שני, הם זרעים של זני צמחים שונים, כולל Vignasaceae, צ'ילי, שעועית ממשפחת Vignasaceae ורבים אחרים. שעועית ירוקה נקראת גם שעועית מצמדה או שעועית מחרוזת (תלוי במיקום גיאוגרפי) והם מגוון שעועית מאותו הסוג כמו שעועית מונג ושעועית אחרת. לפעמים מכונה "שעועית חמאה", שעועית לימה היא שעועית ירוקה קטנה שנראית כמו זרע, אם כי לפעמים מכנים אותה חמאה או שעועית מחרוזת.

השעועית הפופולרית והנפוצה ביותר

גרגרי חומוס, הם ככל הנראה אחת השעועית הנפוצה ביותר בעולם וניתן למצוא אותה ברוב חנויות המכולת. שעועית פאבה ידועה גם כשעועית אדומה, שעועית לבנה או אפילו שעועית כליה מנוקדת ואחרי כמה חיפושים תוכלו למצוא אותם בכמה מסעדות. נפוצים יותר הם פולי כליה אדומים ולבנים (הנקראים גם פולי קנליני), אשר ניתן למצוא במזונות רבים ושונים.

מינים נפוצים הם

חומוס, שעועית, עדשים, אפונה, גזר, עגבניות, פלפלים, בצל, כוסברה, שום, בצל, סלרי, פלפלים ועגבניות. שעועית נפוצה: מכילה: שעועית כליה אדומה, לבנה, צהובה, ירוקה, שחורה, אדומה ולבנה. חלק מהשעועית הפופולרית והנפוצה ביותר בארצות הברית, כולל: שעועית שחורה ואדומה (שעועית אדומה), שעועית שחורה ושעועית שחורה, צ'ילי.

בדומה לשעועית מונג, עדשים אדומות שלמות יכולות לנבוט ולהשתמש בהן כעדשים שלמות, ושעועית פית מוגשת בדרך כלל כתוספת.

אם אתה צריך להכין או לבשל שעועית יבשה

אפונה יבשה או עדשים מיובשות מאפס, זה מדריך מועיל. חלק מהשעועית הבריאה ביותר שאפשר לאכול הם שעועית כמו שעועית ממשפחת השעועית השחורה, שעועית אדומה ואורז ושעועית שלמה. תוכלו להצטייד במזווה בפולי שימורים לתוספת מהירה כמעט לכל ארוחה.

מלבד שעועית

אפונה ועדשים, סויה היא גם מקור חלבון דל בשומן רווי ועשיר בסיבים, חלבונים וסיבים. מלבד בוטנים וסויה, קטניות כגון שעועית ואורז ודגנים מלאים בדרך כלל טובות יותר עבורך מאשר דגנים. שעועית מבושלת מהווה מקור נהדר לחלבון, גם אם אין בהן כמות קלוריות כמו קטניות אחרות כמו אגוזים וזרעים. אם אתה צמחוני, אתה יכול לאכול קטניות בכדי לקבל יותר חלבון ולהוריד את הכולסטרול ולחץ הדם. הנה כמה מהיתרונות הבריאותיים הנובעים מהערך התזונתי הבולט של קטניות ושעועית. לפולי תורמוס תכולת חלבון גבוהה יותר מרוב הפולים והם אחת הקטניות הפחמימות הנמוכות ביותר שלנו. שעועית היא המזון הנצרך ביותר לתזונה בריאה, במיוחד לאנשים בדיאטות דלות בפחמימות. שעועית אדזוקי מפורסמת בהיותה מקור נהדר לסיבים, חלבונים וסיבים, כמו גם סיבים וחלבונים, והיא השעועית השנייה בפופולריות בארה"ב אחרי אפונה.

בעוד שלשעועית

אגוזים, אפונה ועדשים יש פרופיל תזונתי ייחודי, זנים שונים מכילים כמויות שונות של חומרים מזינים. מסיבה זו, הם עלולים לגרום למגוון בעיות בריאותיות, כולל מחלות לב, סוכרת, השמנת יתר וסרטן. בעוד שלשעועית (אגוזים), אפונה (אפונה) ועדשים יש פרופילים מזינים שונים, כל אחד מהזנים הללו עשוי להכיל כמויות שונות של חומרים מזינים. מכיוון שלכל שעועית, אגוז, אפונה או עדש יש פרופיל תזונתי ייחודי, הזנים השונים הללו מכילים כמויות שונות.

יש כמעט 400 שעועית שונה, והנפוצות והפופולאריות ביותר הן: ההבדל הגדול ביותר בין קטניות לשעועית הוא שלא כל קטניה נחשבת לשעועית, אך חלקם נחשבים "קטניות".

קטניות ושעועית שייכים למשפחת Fabaceae ומגיעים מאותם זרעים ופירות. תחשוב על זה ככה: קטניות הן מיני צמחים רבים, בעוד שעועית היא במיוחד זרעים של קטניות מסוימות ולעתים קרובות מעוצבות ככליות.

משפחת הגג של שעועית

אפונה וקטניות כוללת אלפי זנים הגדלים ברחבי העולם. במילים אחרות, קטניות הן כולן קטניות הנמצאות תחת מטריית המשפחה הזו. פולסים כוללים את כל סוגי הצורות של שעועית ואפונה, שמקורם במשפחה הבוטנית Fabaceae (Leguminosae), כמו גם מיני צמחים רבים אחרים.

הקטניות השונות כוללות שעועית

אפונה, עדשים, חומוס, עגבניות, גזר, בצל, פלפלים וסלק סוכר. הקטניה הפופולרית ביותר היא השעועית או האפונה, אשר נפוצה בארצות הברית, קנדה, אוסטרליה, ניו זילנד ובאזורים אחרים בעולם. הקטניות המשמשות למאכל אדם כוללות: שעועית (שעועית), אפונה (אפונה ואפונה), עגבניות, פלפלים (פלפלים ופלפלים), בצל (בצל) ושום (שום). כמה קטניות ידועות הן שעועית שחורה, פלפל שחור, כמון, שום, ג'ינג'ר, כורכום, כוסברה, טימין, אורגנו, פפריקה, עירית ופלפל קאיין. 3.4 מתייחס לדגנים, קטניות או "קטניות" ו"מוצרי מזון "(" קטניות ") על מגוון דגנים כמו חיטה, שעורה, אורז, שיבולת שועל, קמח חיטה, תירס, פולי סויה וחיטה.

דילוג לתוכן